Jak to vše začalo


K nápadu shánět a renovovat stará svítidla jsem se dopracoval poté, co mě moji známí požádali o odbornou výměnu staré poškozené elektroinstalace u letitých svítidel, která chtěli použít ve svém nově zrekonstruovaném bytě a měli obavu o bezpečnost a správnou funkčnost mnoho desítek let staré elektroinstalace svítidel. Stará svítidla mě natolik uchvátila svým nezaměnitelným designem a kvalitou zpracovaní, že jsem se rozhodl, sehnat si nějaká i k sobě domů. Dlouhým a pečlivým hledáním toho správného svítidla do svého domu, jsem postupně objevoval krásu mnoha dalších těchto starých lustrů a lamp. Sehnat nějaké takovéto desítky let staré svítidlo v dobrém a plně funkčním stavu bylo ale téměř nemožné. 

Rozhodl jsem se tedy svítidla sám celkově zrenovovat k obrazu svému a tak později vznikla i má idea renovace svítidel pro další příznivce těchto dobou prověřených kousků historie. Od té doby ve své malé dílně v Lounech, časem zašlým a používáním poznamenaným lampičkám, lampám a lustrům navracím v největší možné míře jejich původní krásu a účel, ke kterému byly stvořeny. V renovování starých a nefunkčních svítidel jsem našel práci, která mě naplňuje a to hned z několika důvodů. Spojuje se v ní to, co umím, s tím, co mě opravdu baví a dalším je neocenitelný pocit ze "záchrany" a znovuoživení dnes už nenahraditelného kusu designové historie.   


Proč právě svítidla? 

Už od dětství mě bavilo vše okolo techniky, když se náhodou nějaká z mých hraček rozbila, nebo přestala fungovat, hned jsem vzal šroubováčky a šel ji "opravovat". Moje záliba v technice přetrvala a rostla i následují roky, takže jsem se rozhodl vystudovat obor zaměřený na elektrotechniku.

Díky vystudovanému elektrotechnickému oboru jsem mohl dostat osvědčení, potřebné k práci na elektro spotřebičích do domácnosti, jako jsou například svítidla.

Mohu Vám tak nabídnout stará svítidla se zcela novou a bezpečnou elektroinstalací, dle nejnovějších bezpečnostních předpisů.